Ptejte se řídících letového provozu

AG_vysielačka_3-resized.JPG.png

Některé postupy se mohou zdát zcela jasné, jiné zase nikoliv. Na spoustu věcí byste se chtěli zeptat, ale nejsou zrovna tak důležité, abyste se mohli ptát po frekvenci? Spoustu věcí, které ví řídící, se piloti za letu dovědět ani nemohou - není k tomu většinou prostor a v danou chvíli ani důvod. A proto nabízíme možnost prolomit informační bariéry právě zde.

Zbavte se všech svých otazníků, a zeptejte se těch nejpovolanějších - řídících letového provozu. Proč zní povolení jednou tak a jindy zase takhle? Když je spodní hranice TMA 2500 ft AMSL, jak blízko k ní mohu letět? Mohu v CTR zakroužit nad zajímavým místem? Ať už máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se zeptat!


Řídící letového provozu Vám zde rádi poskytnou vysvětlení postupů dle právě platných předpisů. Nepřebírají však zodpovědnost za jejich další nevhodnou interpretaci.

Online výuka

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve formě uchování Vašeho jména a e-mailové adresy pro organizování příspěvků, a to pouze pro potřeby této rubriky. Více o ochraně osobních údajů.


Odpovědi budou postupně přibývat v této rubrice.

ptejtese.jpg